lv | en


Esam reģistrēti LR Tūrisma pakalpojumu sniedzēju datu bāzē ar numuru: 
TATO-2010-181
Apdrošinātā tūristu iemaksātās naudas summa (garantija klientiem)-
28 457 EUR

Darba laiks:
P. O. T. C. P.  09:00 - 18:00
S., Sv. -
(Pieteikumus no mājas lapas iespējams veikt visu diennakti)

Brīva 1 vieta sievietei! Pieteikšanās līdz 05.07.2017.!
18. - 26.08.2017., Uguns zeme Azerbaidžāna! (lasīt)Jauni grupu SPA!
Atpūta Lietuvas kūrortpilsētā Palangā, Hotel Vanagupe SPA 5*!
Datumi: 23. - 24.09.2017. (lasīt)
----------------------------------------------
Atpūta AQUA SPA Hotel 4* Rakverē
Datumi: 07. - 08.10.2017. (lasīt)
----------------------------------------------
Luksus atpūta V SPA 4* Tartu novembra svētkos! Ar iespēju apmeklēt jauno Igaunijas Nacionālo muzeju
Datumi: 19. - 20.11.2017. (lasīt)Jaunums!

Uz Grodņu Baltkrievijā bez vīzas!
Datumi: 16. - 17.09. / 21. - 22.10.2017. (lasīt)Grupu kruīzu ceļojumus varat skatīt šeit.MĒS ESAM ARĪ:


SADARBĪBAS PARTNERI:
  
 

 

 

Turcija

 

Tūrisma sezonas lidojumi no 22.04. - 25.10.2017.! (oficiāli Turcijā: ~ 15.05. - 15.10.2017.)

Alanja - mājīgais Vidusjūras kūrorts, kas atrodas  Taurosa kalnu pakājē. To ieskauj citrusu koku dārzi un banānu plantācijas, kūrorts piesaista tūristus ar maigo subtropu klimatu. Brīnišķīgi skaistā osta, balto smilšu pludmale, debess zilais ūdens un Taurosa kalni, kas pakāpeniski nolaižas līdz jūrai, veido vienotu harmoniju. Romas imperators Marks Antonijs Alanju uzdāvinājis savai mīļotajai Kleopatrai kā kāzu dāvanu, līdz ar to varam uzskatīt, ka šī vieta tik tiešām ir unikāla. Viena no skaistākajām Alanjas pludmalēm ar karaliski izsmalcinātām baltām, mīkstām smiltīm ir nosaukta Kleopatras vārdā


Šīs ir tikai dažas viesnīcas no lielā klāsta, sazinieties ar mums, lai uzzinātu viesnīcu piedāvājumus un cenas uz jums vēlamajiem datumiem. T. 27850994, e-pasts: remirotravel@inbox.lv!


! Pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās Latvijā.

Latvijas nepilsoņiem nepieciešama vīza uz Turciju, nokārtot var elektroniski: WWW.EVISA.GOV.TR


Viesnīcu piemēri:

 

Alanja:


  

Club Bayar Beach 3+*

 Atrodas 130 km no Antaljas lidostas, 3 km no Alanjas, 1 km no Obas ciema, 30 m no pludmales (otrpus ceļam)


  

Delphin Botanik 5*

Atrodas 90 km no Antaljas lidostas, 32 km no Alanjas, 8 km no Avsallaras ciema, jūras krastā. Uzcelta 1988. gadā, tās kopējā platība 90 000 m2, pēdējā renovācija veikta 2007. gadā.  

Ozkaymak Incekum 5*

Atrodas 100 km no Antaljas lidostas, 23 km no Alanjas, 200 m no Avsallaras ciema, pie jūras. Uzcelta 1991. gadā.  

Beach Club Doganay 5*

Atrodas 7 km no Alanjas pilsētas, 50 m no privātās pludmales.
Beleka - šis laikam ir vienīgais kūrorts Turcijas piekrastē, kas nav piesaistīts kādai konkrētai pilsētai. Beleka atrodas tikai 35 km attālumā no Antālijas lidostas un ir viens no lielākajiem tūrisma projektiem pasaulē, kas paredzēts tikai prestižām, elegantām viesnīcām un club tipa atpūtas kompleksiem.

 


Viesnīcas Belekā:

   

RIXOS PREMIUM BELEK 5*

Atrodas Belekā. Jūras krastā, blakus 1 km garai smilšu pludmalei, apmēram 50 km līdz Antālijas centram, apmēram 40 km līdz Antālijas lidostai.

 


  

CALISTA LUXURY RESORT 5*

Atrodas Belekā. Jūras krastā, blakus smilšu pludmalei, apmēram 8 km līdz Belekas centram, apmēram 35 km līdz Antālijas centram, apmēram 27 km līdz Antālijas lidostai.Kemera - Kemeras pludmales ietinušās priežu audzēs, olīvkokos un palmu plantācijās. Te pulcējas daudz buru sporta, jahtu un dažādu ūdens sporta cienītāju. Kūrortā ir viena no lielākajām Turcijas jahtu piestātnēm, kas vienlaicīgi spēj uzņemt ap 180 pilnībā aprīkotas jahtas. Modernās viesnīcas jūras krastā sniedz lielisku iespēju veselīgai un bezrūpīgai atpūtai. Ūdens sporta cienītājus nodrošinās ar visu nepieciešamo aktīvai atpūtai. Kemeras kūrorts ir īsts burātāju sapnis. Netālu atrodas antīkais Olimps, kur pie mūžīgās olimpiskās uguns ir iespēja noklausīties tūkstošiem mītu un leģendu par senatni un to laiku varoņiem.

 

Viesnīcas Kemerā:

 Mr. Crane Hotel 3*

Atrodas Kemeras pilsētā, 500 m no jūras. 55 km no Antālijas lidostas.

 


 

Golden Lotus 4*

Atrodas Kemeras pilsētā, pie jūras. 55 km no Antaljas lidostas.
Arma`s Beach Hotel 4*

Atrodas 1 km no Kemeras pilsētas centra, 50 m no pludmales. 55 km no Antaljas lidostas  

Turcija – zeme pie siltajām jūrām un saules, civilizāciju krustcelēs 

Turcija, Anatolija, Mazāzija, Troja un Homērs un daiļā Helēna, Maķedonijas Aleksandrs un krusta kari. Zīda ceļš. Tempļi un baznīcas, amfiteātri un cietokšņi, akvedukti un agoras. Minareti, mošejas, pilis, karavānserāli un medreses. Pilsētas, izcirstas kalnos un pazemē. Akmens sfinksas un mauzoleji.

Turcija ir kā tilts starp divām pasaulēm, zeme, kur sastopas Austrumi un Rietumi. Tā bijis allaž. Heti un persi, grieķi un romieši, bizantieši un arābi; seldžuki un krustneši, mongoļu ordas – visiem ir bijis kāds iemesls atstāt savas pēdas tagadējās Turcijas zemē. Vieniem tā – dzimtene, citiem ticības principu ceļš, vēl citiem bagātību pilna zeme, kur baudīt uzvaru pār sakauto pretinieku un gūt milzīgu kara laupījumu. Lai vai kā... Ja tā nebūtu bijis, tad mūsdienās mēs nevarētu vienviet koncentrēti iziet cauri dažādu gadsimtu vēsturei, jūsmot par dažādu tautu atstātajām kultūru zīmēm. Jā, šī ir raibu raiba dažādu civilizāciju kultūru glezna, kas ar savu bagātību un diženumu pārsteigs pat ļoti pieredzējušus tūristus.
Turcijā rodams viss, ko ceļotājs var vēlēties: kontrasti starp seno un mūsdienīgo, krāšņas un daudzveidīgas dabas ainavas, piedzīvojumi kalnos un pārgalvīgi nobraucieni pa straujām upēm, lieliski golfa laukumi un apbrīnojami skaistas pludmales ar dzidrūdens lagūnām, viesnīcas un atpūtas centri, kas atbildīs jebkura atpūtnieka vai ģimenes vēlmēm. Viesmīlīgi, laipni un draudzīgi cilvēki. Jūra un saule un buras, un prieks. Ir vērtības, kas cilvēkam nav atņemamas – pieredze, iespaidi, atmiņas, prieks. Esam pārliecināti, ka šo vērtību daudzums pēc Jūsu ceļojuma būs ievērojami pieaudzis. Pat tad, ja Turcijā nebūsiet pirmo reizi. Jo Turcija nekad nav līdz galam izzināma.

Turcija ziemā ir jauka vieta, kur atpūsties jūras krastā – zem siltajiem austrumu saules stariem. Ziemas sezonas laikā tūristu pieplūdums valstī vairs nav tik plašs kā vasarā, tomēr visiem, kas vēlas atpūsties, ir garantēta augstākās kvalitātes atpūta un serviss, jo šajā sezonā kūrortos strādā tikai 5* kategorijas viesnīcas. Turklāt jāatzīmē, ka arī cenu līmenis ziemas sezonā viesnīcās ir salīdzinoši zemāks nekā vasarā, un tas atpūtu šajā laikā dara tikai pievilcīgāku. Ziemā klimats Turcijā ir pavasarīgi silts. Ir jauki izbaudīt saules siltumu plašajā pludmalē un veldzēties siltā baseinā, apmeklēt slavenās turku pirtis, kā arī sajust, cik lieliskas ir piedāvātās SPA procedūras.
Ne velti miljoniem eiropiešu ir spējuši attiecīgi novērtēt atpūtu Antaljā ziemas sezonā un dodas turpu to izbaudīt. Segtie baseini ar siltu jūras ūdeni, a la carte restorāni, sporta kompleksi, kas piedāvā dažādas sporta aktivitātes – golfu, tenisu, futbolu utt. – tas viss Jūs sagaida Antāljas viesnīcās.
Pieczvaigžņu viesnīcās atpūtniekus gaida lieliski aprīkoti Thalassoterapijas centri un kosmētikas kabineti, dažādas procedūras, kas nāks par labu Jūsu veselībai, noņems stresu, atjaunos organismu. Šīs procedūras Jums palīdzēs ātri un kvalitatīvi atjaunot organisma veselības balansu, stiprināt to un nodrošināt labu pašsajūtu pat veselu gadu uz priekšu!

 

Antālija
 

 Antālija, kas jau desmitiem gadu laikā kā magnēts pievelk visas Eiropas tūristus, dibināta vēl sirmā senatnē – 159. gadā p.m.ē. Ataleja – tā pilsēta tika nosaukta par godu tās dibinātājam – Pergamas valdniekam Atalam II. Pilsētas uzplaukums turpinājās gan romiešu, gan bizantiešu, gan seldžuku valdīšanas laikos, tāpēc te skatāmas un iepazīstamas daudzas senatnes liecības, kas pilsētai-kūrortam piešķir neatkārtojamu auru.
Tagad pilsētā dzīvo vairāk par diviem miljoniem iedzīvotāju, un Antālija pamatoti tiek uzskatīta par Turcijas dienvidu daļas galvaspilsētu. Protams, tai ir atbilstoša starptautiskā lidosta un attīstīta infrastruktūra – kā jau tas pienākas lielpilsētai. Tomēr vienlaikus Antālija ir burvīgs kūrorts, spoža Vidusjūras piekrastes tūrisma pērle ar dažādas klases viesnīcām, apzaļumots un jautrības pārpilns. Tieši kūrorta dzīves ritms, tā specifika nosaka pilsētas galvenās attīstības vadlīnijas un pastāvošo realitāti. Pilsētas plānojums ļauj harmoniski sadzīvot klusai un mierīgai atpūtai ar strauju un pat skaļu modernās pilsētas dzīvi.
Antālijas vecpilsēta Kaleiči atrodas pie krauja jūras krasta, skaista līča ar tādu pašu nosaukumu. Šeit ir ne tikai šauras omulīgas ieliņas ar sīkiem veikaliņiem un kafejnīcām, te var aplūkot arī vienu no slavenākajām Antālijas vietām – Karataimedresi (musulmaņu garīgo skolu), kas tika uzcelta XIII gadsimtā – tieši tāpēc te var iepazīties ar lieliskiem seldžuku laika akmeņkaļu darbiem. Antālijā ir arī daudzi citi vēsturiskie pieminekļi, piemēram: Adriāna vārti, kas celti par godu Romas imperatora Adriāna apciemojumam 130 g. m. ē.; Kesik minare – minarets, kura augšdaļu nošķēlis zibens; Antālijas arheoloģijas muzejs, kurā ir unikālas dažādu laikmetu skulptūru, sarkofāgu un sudrablietu ekspozīcijas, kā arī Sv. Nikolasa relikvijas; vēl 2. gs. p.m.ē. uzbūvētais apaļais Hidirlik tornis, kas romiešu laikā kalpojis par  bāku; tāpat daudzas un dažādas citas antīkās celtnes – termas, ģimnāzija, teātri... Tomēr Antālijas vēstures spožākā pērle ir Yivli minare jeb Rievotais minarets, ko pilsētas centrā XIII gs. uzcēla sultāns Alaedīns Keikubads. Turpat blakus šīm senajām sienām verd modernās pilsētas dzīve...
Pilsētas centrā pludmaļu gandrīz nav, izņemot mikroskopisko Mermerli, tāpēc atpūtai paredzētās viesnīcas galvenokārt atrodas nomalēs – parasti tie ir moderni korpusi, kurus ieskauj nelieli, taču labi kopti parki. Antālijas krasta līnija ir ļoti daudzveidīga. Pilsēta atrodas klinšainā piekrastē, tālab pilsētai tuvāk esošo viesnīcu pludmales pārsvarā ir platformas, līdz kurām ir jānolaižas ar liftu. Toties cik brīnumaina ainava paveras no lielisko, nesen uzcelto viesnīcu logiem! Uz rietumiem no Antālijas plešas oļu pludmale Konyalti, bet uz austrumiem no pilsētas – Laras smilšu pludmale, pie kuras slejas daudzas populāras viesnīcas.
Vien pirms dažiem gadiem 28 km attālumā no pilsētas centra tika izveidota jauna kūrorta zona – Aksu, kurā savrupi austrumu arhitektūras stilā uzbūvētas prestižas viesnīcas ar lielisku infrastruktūru un plašām zaļām teritorijām. Aksu ir smilšu pludmales, bet ieeju ūdenī klāj sīki gludi oļi.
Salīdzinājumā ar citiem Turcijas Rivjēras reģioniem šeit viss ir liels: lielas diskotēkas, restorāni un bāri, modernas daudzstāvu viesnīcas, divi lieli akvaparki, delfinārijs, kā arī milzīgi tirdzniecības centri. Iepirkšanās Antālijā kļūst par svarīgu atpūtas sastāvdaļu: te iegādājamas pasaulslavenu zīmolu preces, toties cenas ir daudz zemākas nekā Eiropā. Turklāt preces var iegādāties nevis sīkos ielu veikaliņos un tirgotavās, kur gluži vai nevilšus rodas aizdomas par izstrādājumu patieso izcelsmi, bet gan lielveikalos un tirdzniecības centros. Jāteic, ka daudzi no tiem specializācijas uz konkrēta segmenta preču tirdzniecību (ādas, tekstila izstrādājumi, juvelierizstrādājumi u.tml.). Veselas ielas ir apbūvētas ar tirdzniecības gigantiem, tomēr vislabākie veikali atrodas Ataturka ielā.
Antālijā atpūšas tūristi ar visdažādāko gaumi un ienākumu līmeni, taču pilnīgi noteikti viņiem visiem ir kaut kas kopīgs: šeit nevienam nav garlaicīgi!

Kemera
 

Kemera atrodas 40 km attālumā no Antaljas. Tā ir izaugusi no neliela zvejnieku ciematiņa un liekas, ka tieši Kemera bija pirmā vieta Turcijā, kurp, lai atpūstos, organizēti ieradās ārvalstu tūristi. Kemera ir viens no „noslogotākajiem” tūrisma centriem, valdzinošs vasarnīcu ciemata un moderna kūrorta apvienojums, kurā izveidota attīstīta atpūtas infrastruktūra.
Kemeras dabas ainavas ir pārsteidzoši skaistas: mežiem apauguši kalni stiepjas gandrīz līdz jūrai, un šaurā sauszemes joslā atrodas pilsētiņa ar jahtu piestātni, lielu piejūras parku, daudzām izklaides iestādēm un īstu Austrumu tirgu, kas notiek reizi nedēļā. Apelsīnu dārzu, priežu mežu, ziedu pārpilnība it visur rada vieglu ēnu un raisa lieliskas smaržas. Kalni nodrošina krasu dienas un nakts temperatūras maiņu – var teikt, ka īstā atpūtas sezona šeit sākas nedaudz vēlāk nekā Turcijas līdzenuma tūrisma reģionos, toties rudenī siltums Kemeru pamet ilgi, negribīgi un lēni.
Pludmales joslas garums ir vairāk nekā 40 km. Pārsvarā Kemerai ir raksturīgas pludmales ar patīkamiem plakaniem oļiem un pārsteidzoši dzidru jūru: tās dibens redzams pat vairāku metru dziļumā!
Abpus Kemerai atrodas vairākas kūrorta zonas. Antaljai vistuvākā ir Beldibi, kas dalās vēl 3 apakšzonās. Beldibi-1 atrodas galvenokārt lētas 3* viesnīcas, kuras no jūras atdala ceļš. Šai apakšzonā pludmales ir lielu oļu vai arī mākslīgu smilšu pludmales. Beldibi-2 ir viens no vecākajiem elitārajiem kūrortiem, kur pludmales klāj sīki vai lieli oļi (sastopamas arī pludmales-platformas). Šeit atrodas ļoti populāras viesnīcas (pateicoties savām lielajām un zaļumu pārpilnajām teritorijām) un tūristu iecienīti klubi. Beldibi-3 pludmales klāj lieli oļi vai mākslīgs smilšu segums. Šajā apakšzonā ir daudz labu 3* viesnīcu, kas atrodas pirmajā līnijā pie jūras.
Otrpus Kemerai atrodas vēl 4 tūrisma kūrorti: Geinika, kur plešas 4* un 5* viesnīcas ar pludmalēm-platformām vai lieliem oļiem klātām pludmalēm; jaunais elitārais Kirišas ciemats (pludmales – jauki, sīki oļi), kas apbūvēts ar augstas klases viesnīcām pirmajā līnijā un lētākām viesnīcām – otrajā. 
Dienvidos no Kirišas atrodas jaunākais kūrorta rajons – Čamjuva, kur atrodas daudzas 3* un 4* viesnīcas un vairākas labas 5* viesnīcas. Savukārt slavenajā Kemeras piepilsētā Tekirovā savrupi atrodas teicamas club tipa viesnīcas ar milzīgām zaļām teritorijām, kā arī patīkamām pludmalēm, kas klātas sīkiem oļiem.
Tūristi, kuri ierodas Kemerā, noteikti priecāsies apmeklēt netālo Juruklera nacionālo parku, III gs. p.m.ē. uzcelto antīko pilsētu Olimpas un Faselas drupas – šeit joprojām apbrīnu raisa sendienu akvedukts, agora, amfiteātri, bizantiešu u.c. pirtis, plaša nekropole, kapenes un sarkofāgi. Šo kādreizējo pilsētu vēsture saistās gan ar Maķedonijas Aleksandra, gan Marka Aurēlija vārdiem.
Kemerā ir labi attīstīta aktīvās atpūtas infrastruktūra – šeit ir neliels akvaparks un viss nepieciešamais sērfošanai, braukšanai ar ūdensslēpēm, burāšanai un citiem sporta veidiem. Īpašs Kemeras akcents – lieliskās alas, kas atrodas pavisam netālu no pilsētas.

Alanja
  
Augsta kalna nogāze stiepjas lejup ielejā, kur ap slēgtu līci izpletusies Alanja. Tā ir jauka pilsētiņa ar īstu senu austrumniecisku kvartālu, ko ieskauj viesnīcas, villas, restorāni un veikali. Alanja ir rosīga pilsēta, kas neapklust pat naktī. Alanjas restorāni, tavernas un diskotēkas pastāvīgi ir pārpildīti, bet promenādē līdz agram rītam izklaidējas jaunieši, kurus vilina mērenās cenas un uzdzīves iestāžu pārpilnība. Arī vecāki ar bērniem labprāt ierodas Alanjā, jo smiltis šeit ir smalkas, jūra – sekla un silta. Turklāt var gūt lieliskus iespaidus, atpūšoties arī vietējā akvaparkā vai atrakciju parkā.
Pateicoties tuvumā esošajiem kalniem, šeit vērojama krasa dienas un nakts temperatūru maiņa: sausas un karstas dienas kontrastē ar vēsām naktīm. Siltais laiks Alanjā, kā liecina pieredze, iestājas agrāk nekā citos Turcijas kūrortos, Tāpēc jau maija sākumā šeit sākas peldēšanās sezona. Daba pati par sevi nav apveltījusi Alanju ar krāšņu zaļo augu rotu, taču, pateicoties vietējo iedzīvotāju pūlēm, pilsēta ir apstādīta ar citrusu dārziem un palmām. Turklāt tā ir vienīgā vieta Turcijā, kur aug banāni!
Alanjā ir ļoti liels skaits ar vēsturi saistītu ievērības cienīgu vietu, tāpat iespējams doties arī daudzās interesantās ekskursijas. Līdzās pilsētai augstā kalnā dominē pārsteidzoši skaists seno laiku cietoksnis – vienīgais saglabājies seldžuku cietoksnis (Kale) pasaulē! Noteikti jāapmeklē arī 1226. gadā celtais un 35 m augstais Sarkanais tornis (Kizilkule), kas valdonīgi paceļas virs pilsētas ostas, un senlaicīgā Kasra pirts ar figūru freskām kupolā. Alanja ir slavena arī ar savām alām, piemēram: brīnišķo Damlataša alu ar stalaktītiem un stalagmītiem; Jaunavu alu, kur pirāti slēpa nolaupītās meitenes, Mīlētāju alu un Fosfora alu, kas tā nodēvēta interesanti spīdošās gaismas efekta dēļ. Alanjas viesnīcas pārsvarā pieder t.s. pilsētas tipam, tām ir nelielas teritorijas un nav savu privāto pludmaļu. Taču arī cenas tajās ir vidēji zemākas kā citviet Turcijā. Modernākas un komfortablākas viesnīcas atrodas Alanjas piepilsētās.
Karabunā ir smilšu-oļu pludmales, bet gar krastu ir izvietojušās 4* un 5* zvaigžņu viesnīcas ar plašām apzaļumotām teritorijām. Okudžarā ir smilšu-oļu pludmalēs, bet Inžekumā smilšains liedags – šīs ir savrupu viesnīcu zonas, kurās viesnīcas pārsvarā pieder 4* un 5* viesnīcu kategorijai.
Konakli ir pilsētiņa ar 3* un 4* viesnīcām, kurās valda mērenas cenas (smilšu-oļu pludmales), bet jau Konakli piepilsētās atrodas 4* un 5* līmeņa viesnīcu kompleksi.
Tātad demokrātiskajā un karstajā Alanjā sev atbilstošu vietu atradīs tūristi ar jebkuru ienākumu līmeni!

 

Beleka

 

Laikam šis ir vienīgais kūrorts Turcijas piekrastē, kas nav piesaistīts kādai konkrētai pilsētai. Beleka atrodas tikai 35 km attālumā no Antālijas lidostas un ir viens no lielākajiem tūrisma projektiem pasaulē, kas paredzēts tikai prestižām, elegantām viesnīcām un clubtipa atpūtas kompleksiem. Tie visi izceļas ar oriģinālu arhitektūru, ir iekārtoti saskaņā ar jaunākajiem tehnikas sasniegumiem un komforta standartiem, kā arī ļoti pārdomāti un dabiski iekļaujas piekrastes ainavā, nenodarot pāri apkārtējai videi. Gandrīz visām viesnīcām šeit ir 5* kategorija, un katra no tām piedāvā ārkārtīgi plašu pakalpojumu spektru – parasti piedāvājot Ultra All Inclusive, Max All Inclusive u.tml. servisa sistēmas. Nevainojama viesu apkalpošana, augstas klases izdarīgs personāls – šie principi tiek ievēroti katrā viesnīcā, un tādējādi nostiprina arī kopējo Belekas komforta tēlu.
Līdz XIX gadsimta vidum Belekas rajons bija līdzens, tuksnešains un neapstrādāts – kamēr sultāns Abdils Azizs II, lai apturētu augsnes eroziju, pavēlēja to apstādīt ar priedēm un eikaliptiem. Kopš tā laika koku audzes ir izpletušās vairāku kilometru attālumā no jūras un sniedz jauku, vieglu pavēni, raisot gaisā arī tīkamus skuju aromātus. Belekā nav kalnu, tamdēļ šeit ir unikāli laika un meteoroloģiskie apstākļi: pavasarī un rudenī dienas ir garākas un naktis siltākas.
Belekas piekrastei ir ticis piešķirts Zilais karogs par pludmales ekoloģisko tīrību. Liedagi piekrastē ir tikai smilšu, krasti pie jūras – lēzeni.
Atpūtas infrastruktūra galvenokārt koncentrēta viesnīcu teritorijā. Taču vienu no izklaides veidiem Belekā, šķiet, var nosaukt par galveno: tas ir golfs. Pateicoties četru vietējo golfa laukumu kvalitātei (18 bedrītes katrā), Beleka ir kļuvusi par vienu no šī sporta veida centriem pasaulē, šeit pat atklāts nacionālais golfa klubs. Tāpat Belekā populāras ir izjādes ar zirgiem – tam paredzētie celiņi stiepjas cauri visam kūrortam, ļaujot priecāties par brīnišķīgajiem un daudzveidīgajiem dabasskatiem.
Līdzās Belekai atrodas Keprulu kanjona nacionālais parks, kur mežos starp priedēm un eikaliptu kokiem mājo vairāk nekā 100 putnu sugas, t. sk. arī Tugo-Albapūce, kas kļuvusi par Belekas simbolu. Taču galvenais – šī ir viena no nedaudzām vietām uz zemes, kur vairojas gigantiskie Karreta bruņurupuči. Keprulu kanjons ir lieliska vieta pastaigām, kāpšanai klintīs un raftingam – nobraucieniem laivās pa Kupručai kalnu upi.
Atpūta Belekā noteikti patiks tiem, kas priecājas par iespēju doties ekskursijās vai patstāvīgos braucienos pa apkaimi. Netālu atrodas antīko pilsētu Perges un Selges drupas, kā arī majestātiskais amfiteātris Aspendā.


Side

    

75 km attālumā no Antaljas atrodas Side – ļoti sena un ļoti omulīga pilsētiņa. Pirmās rakstiskās liecības par to attiecas uz VII gadsimtu p.m.ē., bet līdz mūsdienām ir saglabājušies daudzu vēstures un arhitektūras pieminekļu fragmenti, kas tūristus joprojām neatstāj vienaldzīgus: antīkais teātris ar 17 tūkstošiem skatītāju vietu, Atēnas Pallādas un Apollona tempļu drupas, nekropole, strūklakas un akvedukts, romiešu termas, kurās mūsdienās izvietots ārkārtīgi interesants muzejs ar tādiem antīkā perioda eksponātiem, kādu nav nekur citur pasaulē; monuments imperatoram Vespasiānam u.c. apskates objekti. Sides pilsēta, kas arī tagad nav izpletusies daudz tālāk par savām antīkajām robežām, ir pārsteidzoši rosīga: gar senajām sienām un mūriem izvietojušās nelielas mājiņas, kafejnīcas un veikaliņi, ko apvij zaļumi un ziedi. Sides apburošo krastmalu vienmēr pilda tūristi un vietējie iedzīvotāji, bet dažus pilsētiņas kvartālus aizņem tikai nelieli veikali, kuros var gaužām lēti iegādāties apģērbus, apavus un neparastus suvenīrus. Netrūkst arī dažādu restorānu, bāru un ēstuvju. Sidē gandrīz viss ir vienviet: senatnes elpa, mūsdienu sadzīvei raksturīgās izklaides, veikali un atpūta pludmalē. Savienojumā ar servisu, ko sniedz šejienes ģimenes, kas vienlaikus ir gan pansiju, gan veikaliņu, gan ēstuvju u.c. uzņēmumu īpašnieki, tas rada to īpašo „lauku muižiņas pilsētā” atmosfēru, kurā tūrists pēc ilgāka laika it kā ir atgriezies pie labi pazīstamiem un ļoti viesmīlīgiem saimniekiem.
Sides reģiona līdzenuma ainava, kurai iepriekš meži nebija raksturīgi, pēdējo 40 gadu laikā ir ļoti pārvērtusies: līdz ar tūrisma attīstību viesnīcu īpašnieki cenšas savas teritorijas krāšņot ar kokiem, košumkrūmiem un ziediem. Tāpēc tagad krasta līnija vai visā garumā ir apstādīta ar parkiem un dārziem. Sidei raksturīgas smilšainas pludmales, turklāt par tajās valdošo ekoloģisko tīrību un sakoptību kūrortam ir piešķirts ES Zilais karogs.
Lielākā daļa Sides kūrorta viesnīcu nosacīti izvietotas trīs zonās. Čolakli  – 14 km attālumā no pilsētas – ir uzceltas vismodernākās viesnīcas ar teicamu infrastruktūru un zeltainu smilšu pilnām pludmalēm. Kumkoju – pilsētai tuvākā kūrorta zona – ir slavena ar gleznainu līci, lēzenu krastu un sekliem piekrastes ūdeņiem. Tāpēc šīs zonas viesnīcas ir īpaši pieprasītas starp tiem tūristiem, kas ierodas atpūsties kopā ar bērniem. Titreyengolkūrorta zona atrodas 7 km attālumā no Sides. Nesen tās smilšainajos krastos, kas apauguši ar priedēm, ir uzcelti vairāki ļoti mūsdienīgi atpūtas centri. Dažas viesnīcas atrodas 400-500 m attālumā no jūras, taču piedāvā bezmaksas pārvadājumus no viesnīcas uz pludmali.
Jautrais, atklātais un mājīgais Sides kūrorts vilina zinātkārus un demokrātiskus tūristus ar visdažādāko ienākumu līmeni. 

 

Lai uzzinātu šodienas cenu piedāvājumus:

Zvaniet: 27850994; rakstiet: remirotravel@inbox.lv