Vīns, plovs un austrumu pasaka saulainajā Uzbekistānā!
Uzbekistānas pērles: Samarkanda, Buhāra un Hiva! Cenā jau iekļautas visas programmā minētās ekskursijas, ēdienreizes, vīnu degustācijas un ieejas maksas objektos.
Ceļojuma veids: | Avio ceļojums |
Datumi: | 29. septembris - 06. oktobris, 2025. gads |
Izbraukšanas vieta: | Rīgas lidosta |
Brīvas vietas: | 10+ brīvas vietas (Garantēts!) |
Cena: | 1800.00€ |
Akcijas cena: | 1750.00€ spēkā līdz 30.04.2025 |
Rīga-Taškenta-Urgenča-Hiva-Buhāra-Šahrizabza-Samarkanda-Taškenta-Rīga
Lielais Zīda ceļš, austrumnieciskais dzīves stils, kupoli un minareti segti ar zilām un zaļām senlaiku flīzēm, bazāri, jēra šašliki un plovs, zīda kurpītes, sudrablietas, izšūtas tibeteikas, vatēti halāti un Centrālās Āzijas pērles - laimīgā pilsēta Buhāra un Timura laika Registāna, zīda ceļa senpilsēta Samarkanda un senā Hiva...
Cenā jau iekļautas visas programmā minētās ekskursijas, ēdienreizes, vīnu degustācijas un ieejas maksas objektos.
Grupas vadītāja: Tamāra
1. diena, 29.09. - pirmdiena
Rīga - Taškenta
Satikšanās Rīgas lidostā 2 h pirms lidojuma ar grupas vadītāju.
Lidojums ar Uzbekistan Airways: Rīga - Taškenta, plkst. 15:00-22:00.
Transfērs uz viesnīcu Taškentā. Nakšņošana plānota viesnīcā Azimut Hotel 4*. 2 naktis!
2. diena, 30.09. - otrdiena
Uzbekistānas galvaspilsēta Taškenta
Brokastis.
Taškenta jeb Toshkent ir Centrālās Āzijas Republikas - Uzbekistānas galvaspilsēta un viena no vecākajām pilsētām centrālajā Āzijā. Tās pirmsākumi meklējami 2. gs.p.m.ē., bet atpazīstamību tā guva viduslaikos līdz ar Zīda ceļa attīstību - Taškenta kļuva par nozīmīgu šī ceļa pieturpunktu. Pilsētu no jauna uzcēla pēc 1966. gada zemestrīces. Apmeklēsim gan Taškentas vēsturisko, gan arī moderno daļu - Neatkarības laukumu, Amira Timura laukumu, Romanovu rezidenci, Teātra laukumu un metro! Paklaiņosim vietējā Chorsu bazārā, kur tiek pārdoti dažnedažādi labumi un Vidusāzijas našķi.
Brauciens uz vīna darītavu “Uzumfermer” Taškentas pievārtē. Vīna darītavas antīkais dekors un omulīgā atmosfēra aizvedīs Jūs pagātnē… Vairāk kā 100 dažādu vīnu klāsts no 20 dažādām vīnogu šķirnēm. Vīnu degustācija. Atgriešanās Taškentā.
Vakariņas austrumnieciski dekorētajā, tradicionālā uzbeku restorānā Khan Chapan Taškentā.
Nakšņošana plānota viesnīcā Azimut Hotel 4*, Taškentā.
3. diena, 01.10. - trešdiena
Hiva - senā pilsēta kā muzejs zem atklātām debesīm
Brokastu kastītes līdzņemšanai.
Iekšējais lidojums: Taškenta - Urgenča, plkst. 07:00-08:30.
Hiva ir vismazākā no Uzbekistānas pilsētām un atrodas vistālāk no pārējās civilizācijas. Sevišķi interesants ir fakts, ka tā kādreiz ir bijusi kontrabandistu un vergu tirgotāju centrs.
Hivas iepazīšanas ekskursija. Hivā atrodas ar mozaīkām gleznotas pilis, neskaitāmas medreses, minareti un mošejas. Apskatīsim Hivas lielāko viduslaiku medresi Muhammad Amin Khan medresi, Kunya Ark citadele, Kalta Minor minarets, Pakhlavan Mahmud memoriālu, Islam Khoja minaretu un medresi, Tash Hovli pili. Brīvs laiks pusdienām dienas gaitā. Brīvs vakars atpūtai.
Nakšņošana plānota izteikti austrumnieciskā viesnīcā Hotel Khiva Lokomotiv.
4. diena, 02.10. - ceturtdiena
Buhāra
Brokastis.
Pārbrauciens uz Buhāru. Panorāmisks brauciens cauri Kizilkuma sarkano smilšu tuksnesim, gar Amudarjas upi. Foto pauzes un pusdienu pauze ceļmalas kafejnīcā tuksnesī pa ceļam.
Buhāra vēsturiski ir Lielā Zīda Ceļa komerciālais centrs. Mūsdienās tajā atrodas vairāk nekā 140 arhitektūras pieminekļu. Buhāra ir pasakains dažādu laikmetu pieminekļu komplekss, kas veidojies no 5. gs.p.m.ē. līdz pat mūsdienām.
Buhāras vecpilsētas suvenīru bodēs un darbnīcās iespējams iegādāties unikālus zīda izstrādājumus, paklājus, izstrādājumus no koka, dunčus un smalkus juvelierizstrādājumus.
Pastaiga pa vecpilsētu, brīvais laiks vakariņām.
Nakšņošana plānota viesnīcā Garden Plaza, Buhārā. 2 naktis.
5. diena, 03.10. - piektdiena
Buhāra
Brokastis.
Buhāras iepazīšanas ekskursija: Lyabi Khauz komplekss - Nadir Divan Begi medrese, Kukeldash medrese. Apmeklēsim leļļu darināšanas darbnīcu - senāko Centrālāzijā!
Buhāras tirdzniecības kupoli - Attor mošeja, Ulugbek medrese un Abdul-Aziz Khan medrese.
Miri Arab medrese. Arka cietoksnis - visu Buhāras valdnieku mītnes vieta - agrāk te bija izvietota vesela pilsēta, iekļaujot mošeju, cietumu, harēmu, emīra rezidenci. Bolo Hauz mošeja. Slavenais Samanīdu mouzelejs (9. gs.).
Buhāras tirgus - segtais tirgus, kur zem kupoliem atrodas tirdzniecības kioski un vietējo amatnieku darbnīcas. Šeit var nopirkt senos juvelierizstrādājumus, nacionālās tibeteikas un tērpus, kas rotāti ar slaveno zelta izšuvumu, suvenīrus, uzbeku nažus, Buhāras paklājus un austrumu garšvielas.
Uzbeku folkloras šovs Nodir Devan Begi medresē.
Nakšņošana plānota viesnīcā Graden Plaza, Buhārā.
6. diena, 04.10. - sestdiena
Buhāra - Šahrizabza - Samarkanda
Brokastis.
Brauciens uz Šahrizabzu. Šahrizabzas iepazīšana: Ak Saray jeb Baltās pils pilsdrupas. Dor-us-Saodat komplekss. Brīvs laiks pusdienām.
Turpinām pārbraucienu uz Samarkandu pa skaistu kalnu pāreju Takhtakaracha. Ierašanās Samarkandā, kas ir otra lielākā Uzbekistānas pilsēta un viena no vecākajām Centrālās Āzijas pilsētām.
Iekārtošanās viesnīcā.
Uzbekistānas nacionālā ēdiena - “pilaf” jeb plova meistarklase un vakariņas.
Nakšņošana plānota viesnīcā Samaria, Samarkandā.
7. diena, 05.10. - svētdiena
Samarkanda
Brokastis.
Samarkandas apskate. Temura apglabāšanas vieta - Guremīra mauzolejs.
Iespaidīgais Registāna laukums - antīkās pilsētas centrs. Bibi Hanima mošeja (15. gs.) - lielākā Centrālāzijā! Siab bazaar - iegādāsimies riekstiņus, rozīnes, dažādus kaltētus augļus, halvu un citus tik gardos austrumu saldumus.
Zilajos toņos rotātā Shah-i Zinda nekropole.
Apmeklēsim vietējo vīna ražotni Bagizagan. Ekskursija vīna darītavā un vīnogu laukos (atkarībā no laikapstākļiem), vairāku vīnu degustācija un siera plate.
Vakarā pārbrauciens ar ātrvilcienu uz Taškentu.
Nakšņošana plānota viesnīcā Azimut Hotel, Taškentā.
8. diena, 06.10. - pirmdiena
Atvadas no Uzbekistānas
Brokastu kastītes. Transfērs uz lidostu. Lidojums mājup: Taškenta - Rīga, plkst. 08:30-12:00.
Cenā iekļauts:
- tiešais lidojums ar Uzbekistan Airways: Rīga - Taškenta - Rīga (ekonomiskā klase), ēdināšana lidojuma laikā ir nodrošināta;
- iekšējais pārlidojums ar Uzbekistan Airways: Taškenta - Urgenča;
- nododamā bagāža līdz 23 kg, rokas bagāža līdz 8 kg;
- visi programmā minētie transfēri un pārbraucieni, šofera pakalpojumi, autobusa noma;
- brauciens ar vilcienu;
- nakšņošana 3-4* viesnīcās (dzīvošana divvietīgos numuriņos), tūristu nodoklis viesnīcās;
- brokastis, 2 vakariņas, 2 vīna degustācijas;
- folkloras šovs;
- grupas vadītāja (latviešu val.) un vietējo krieviski runājošu gidu pakalpojumi;
- visas ieejas maksas apskates objektos, kas minēti programmā.
Iespējamie papildu izdevumi:
- ceļojumu veselības apdrošināšana*, BTA optimālā programma (skatīt): 38 EUR - pers. līdz 64 g. / 77 EUR - pers. no 65-74 g.;
- dzeramnauda vietējiem šoferiem un gidam: ~ kopā 20 EUR;
- piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 180 EUR. (Ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā, vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu).
*Ceļojuma veselības apdrošināšana ir obligāta! Ja klients neizvēlas pievienot ceļojuma apdrošināšanu kā papildu pakalpojumu, iegādājoties ceļojumu no Remiro travel, tad klientam ir pienākums to noformēt pašam citā apdrošināšanas kompānijā un atsūtīt ceļojumu apdrošināšanas polises numuru Remiro travel.
Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:
- LR pilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās.
- Nepilngadīgajiem (līdz 18 gadu vecumam), ceļojot ar vismaz vienu no vecākiem, ceļojumā līdzi jābūt pasei un dzimšanas apliecībai (vai notariāli apstiprinātai tās kopijai) vai ieraksts par radniecību vecāka pasē. Ceļojot bez vecākiem, papildus jābūt viena vecāka notariāli apstiprinātai pilnvarai.
Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:
- Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus: vārds, uzvārds un atsūtot uz e-pastu ceļojumam nepieciešamos datus: personas kods, pases numurs un derīguma termiņš;
- veikt 200 EUR personai rezervācijas maksu - avansa iemaksu (jāveic 3 dienu laikā);
- otrā iemaksa 600 EUR personai jāveic līdz 01.06.2025.;
- pilnīgs norēķins jāveic līdz 01.08.2025.;
- Savstarpēji rakstiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
- Ja ceļojuma maksa netiek veikta līdz maksāšanas kārtībā norādītajiem datumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.
Atteikšanās no ceļojuma:
Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:
• Ja līdz brauciena sākumam atlikušas vairāk nekā 100 dienas, tiek zaudēta rezervācijas maksa - 200 EUR;
• ja 100-60 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
• ja 60-45 dienas, tiek ieturēti 75% no ceļojuma summas;
• ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.
Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.
Līdz 60 dienām pirms ceļojuma: aviobiļetēm bezmaksas (var tikt piemērota papildu maksa par vilciena biļešu maiņu); 60-30 dienas pirms ceļojuma: 100 EUR (papildus var tikt piemērota papildu maksa par vilciena biļešu maiņu); 30 dienas pirms ceļojuma: jāprecizē.
Papildu informācija:
- Remiro travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
- Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
- Viesnīcu nosaukumi minēti plānotie, iespējamas nelielas izmaiņas neatkarīgu apstākļu dēļ.
- Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju vai aviokompānijas reisa kavēšanās rezultātā).
- Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
- Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu vai lidostu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu un ASV dolāru kursa pieaugumu.
- Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 15 dalībnieki. Grupā plānoti 15-29 dalībnieki.
- Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
- Remiro travel informē, ka ceļojuma laikā var tikt veikta fotografēšana un / vai filmēšana atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti plašsaziņas līdzekļos, sociālajos tīklos ar mērķi informēt sabiedrību par notiekošo ceļojumu!
- Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
- Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro travel.